Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Secret Key Beni hatırla

BAŞLIK: Yeni İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Yapılan Değişiklikler

Yeni İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Yapılan Değişiklikler 07 Ağu 2014 11:50 #623

• Dexter
  • Dexter Kullanıcısının Avatarı
  • Yetkili
  • Gönderiler: 62
  • Teşekkür Sayısı: 375
  • Başarı: 20
Milli Eğitim Bakanlığı, 2003 tarihli İlköğretim Kurumları Yönetmeliğini, 26 Temmuz tarihi itibariyle yürürlükten kaldırdı. Bunun yerine Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği yayımladı.

Yapılan değişiklikler, yenilikler

Ortaokullarda performans görevi kaldırıldı, proje ödevi verilmesine devam edilecek. İlkokulda performans görevi ve proje ödevi kaldırıldı.

Davranış notu sınıf/şube rehber öğretmeni tarafından verilecek, şube rehber öğretmeni diğer öğretmenlerin de görüşünü alarak değerlendirme yapacak. (Öğretmen girdiği her ders için davranış notu vermeyecek, sadece Sınıf Rehber Öğretmeni ise kendi sınıfına not verecek anlamını çıkardım)

Öğrencilere, her dönemde seçmeli dersler dahil bütün derslerden en fazla beş defa olmak üzere ders etkinliklerine katılım puanı verilir.

Okulda birden fazla zümre öğretmeni yoksa, tek öğretmen zümre öğretmenler kurulu yapmayabilir.

Öğretmenler kurulu kararı ile blok ders yapılabilinecek

"Bir sınıfta/şubede bir günde yapılacak sınav sayısı 8. sınıfta üçü, diğer sınıflarda ikiyi geçemez."

Öğretmenlerin nöbet görevi dersten 30 dakika önce başlar 30 dakika sonra biter, bu süre öğretmenler kurulu kararıyla kısaltılabilir.

Başarı ve üstün başarı belgesi kaldırılmış, Çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerde üstün başarı gösteren öğrencilere iftihar belgesi verilecek.

Derste cep telefonunu açık tutan öğrenciye uyarı cezası verilecek

Okul içinde izinsiz görüntü ve ses kaydı yapan öğrenciye kınama cezası verilecek

İlköğretimde yöneltme maddesi kaldırılmış. ( Öğretmenler artık yöneltme formlarını doldurmayacak anlamını çıkardım)
twitter hesabımızı takip edin
facebook sayfamızı takip edin
Son Düzenleme: 07 Ağu 2014 11:51 yazan Dexter.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Dilek28, erol66, matmatem, haticey
Yetkililer: mathoflove
Sayfa oluşturma zamanı: 0.327 saniye
Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates